SOSYAL AĞLAR

İletişim kurma, iş yapma, günlük haberlerimizi alma ve çok daha fazlasını yapma biçimimizi değiştirdi. Ama gerçekte olması gereken tek şey bu mu?

Bu, kiminle konuştuğunuza ve onu nasıl kullandığınıza bağlı. Facebook gibi bir site, yeni bir işletme sahibi için fırsatçı bir fırlatma rampası olarak hizmet verebilir veya genç bir genç için kaçınılmaz bir olumsuz akran baskısı kaynağı olabilir. Hayattaki her şeyin artıları ve eksileri vardır. Ve sosyal ağ alışkanlıklarımızı da içeriyor. İşte çoğu insanın aşina olduğu bazı önemli artı ve eksiler. Onları geçerken, favori sosyal ağlarınızı kontrol etmeye karar verdiğinizde eksileri en aza indirirken artıları nasıl daha fazla nasıl kullanabileceğinizi kendinize sorun.

Bu resim için metin sağlanmadı

Sosyal Ağın Artıları

Tüm dünyadaki diğer insanlarla bağlantı kurabilme. Sosyal ağları kullanmanın en belirgin avantajlarından biri insanlara her yerden anında erişebilme yeteneğidir. Ülkenin her yerine taşınan eski lise arkadaşlarınızla iletişim kurmak, dünyanın dört bir yanında yaşayan akrabalarınızla Google Hangouts’a katılmak veya hiç kullanmadığınız şehirlerden veya bölgelerden Twitter’da yepyeni insanlarla tanışmak için Facebook’u kullanın daha önce duydum. Kolay ve anında iletişim. Artık gittiğimiz her yere bağlı olduğumuz için, birileriyle bağlantı kurmak için sabit hatlarımıza, makinelere veya salyangoz postasına güvenmek zorunda değiliz. Dizüstü bilgisayarlarımızı açabilir veya akıllı telefonlarımızı alabilir ve Twitter ya da mevcut birçok sosyal mesajlaşma uygulamasından biri gibi platformlarda herhangi biriyle iletişim kurmaya hemen başlayabiliriz.

Gerçek zamanlı haber ve bilgi keşfi. Saat altıda yayınlanan haberin TV’ye gelmesini beklemek ya da teslimat yapan çocuğun sabahları gazeteyi getirmesini beklemek artık geride kaldı. Dünyada neler olup bittiğini bilmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey sosyal medyayı aktif kullanmak. Ek bir avantaj, tam olarak ne istediğinizi takip etmeyi seçerek haber ve bilgi keşif deneyimlerinizi özelleştirebilmenizdir.

İşletme sahipleri için harika fırsatlar. İşletme sahipleri ve diğer profesyonel kuruluşlar mevcut müşterilerle bağlantı kurabilir, ürünlerini satabilir ve sosyal medyayı kullanarak erişimlerini artırabilir. Aslında, neredeyse tamamen sosyal ağlarda gelişen ve onsuz çalışamayan birçok girişimci ve işletme var.

Genel eğlence ve eğlence. Sosyal ağ bağlantısının bazen sadece basit bir eğlence olduğunu kabul etmelisiniz. İş yerinde bir mola bulduklarında ya da sadece evde rahatlamak istediklerinde pek çok kişi buna yöneliyor. İnsanlar doğal olarak sosyal yaratıklar olduklarından, yorumları ve beğenileri kendi yazılarımızda görmek genellikle oldukça tatmin edicidir ve arkadaşlarımızın doğrudan ne sormak zorunda kaldıklarını tam olarak görebilmeleri uygundur.