Sansasyonel Sağlık İddialarını Ele Alma

İnsanlar Facebook’ta konuşma , beslenme ve sağlık gibi sorunlarla ilgili bağlantı kurmak için bir araya geliyor. Ancak, insanların doğru sağlık bilgilerini ve ihtiyaç duydukları desteği almalarını sağlamak için, sansasyonel veya yanıltıcı olan sağlık içeriğini en aza indirmenin şart olduğu düşünülüyor.

Bu resim için metin sağlanmadı

Haber Akışı’ndaki bilgilerin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarda , insanları, yayıncıları ve toplulukları bir bütün olarak nasıl etkilediklerini temel alarak sıralama değişiklikleri düşünülüyor.İnsanların sansasyonel veya spam mesajlardan hoşlanmadıklarını ve yanıltıcı sağlık içeriğinin toplum için özellikle kötü olduğu biliniyor. Bu nedenle, geçen ay abartılı veya sansasyonel sağlık iddiaları içeren yayınları ve sağlıkla ilgili iddialara dayanarak ürün veya hizmet satmaya çalışan yayınları azaltmak için Facebook’ta iki sıralama güncellemesi yapıldı.

İlk güncelleme için, sağlıkla ilgili abartılı veya yanıltıcı bir postu haber olarak yayınlanması düşünüldü. Örneğin , mucize bir tedavi hakkında sansasyonel bir iddiada bulunmak.

İkinci güncelleme içinse, bir gönderinin sağlıkla ilgili bir talebe dayalı bir ürün veya hizmeti teşvik edip etmediği düşünüldü. Örneğin , kilo vermenize yardımcı olmak için bir ilacı veya hapı teşvik etmek.

Bu resim için metin sağlanmadı

Bunu, insanları tık tuzağına düşürüp, kaliteli içeriği azaltma ve sansasyonel sağlık taleplerini veya sağlıkla ilgili talepleri olan ürünlerin tanıtımını içerebileceğini tahmin etmek için bu mesajlarda yaygın olarak kullanılan ifadeleri belirleyerek, ve daha sonra bunları haber bülteninde göstererek bazı veriler elde edildi ve Facebook’ta düşük kaliteli sağlık içeriğini en aza indirmek için çalışmalara başlanıldı.