GOOGLE GÖRSELLER YENİ BİR YAN PANEL EKLENDİ

Bugünlerde Google Görsel arama sonuçlarına göz atarsanız , yeni bir ara yüz öğesi eklendiğini göreceksiniz: Tıkladığınız resimleri görüntüleyen, görmek istediğiniz belirli görüntüye benzer görseller, ek bilgiler dahil olmak üzere yapışkan bir yan panel eklendi. Daha fazla örnek vermek gerekirse başka bir şeyi aramanıza bağlı olarak derecelendirme, fiyat ve stok durumu, malzemeler ve pişirme süreleri gibi özellikler de mevcut.

Yeni kenar çubuğu, tam genişlikte, sütun içi arabirim öğesinin yerini aldı ama tabi ki yeni arabirimin solda döndürülen küçük resim görüntülerine göz atmaya devam etmenize olanak sağlaması avantajıyla. Başka herhangi bir resme tıklamak, kenar çubuğundaki resmin yerine geçecektir, ancak tarayıcınızın yerleşik gezinme özellikleri ile kolayca ileri geri gidebilirsiniz veya sağ ve sol ok tuşlarını kullanarak sırayla sayfalar arasında gezinebilirsiniz.

Aslında , genel olarak, bu, daha önce gelen yeniliklerden farklı, büyük bir değişiklik olmasa da, yönelimli olarak büyük bir değişiklik gibi hissediliyor: Google, genel olarak resim arama ile çok Pinterest benzeri bir yönde yineleniyor, ancak bu, işlevsel olarak kareye odaklanıp, alışverişe yönlendiren bir özellik.