CANLI YAYINCILIK

Sosyal medya sürekli gelişiyor. Bir pazarlamacı olarak , bu platformları kendi lehinize nasıl kullanabileceğinizi öğrenmeniz gerekir. Sosyal medyada aktif olmak , büyük ve hayatta kalmak için kesinlikle gerekli. Ancak bu tek başına sizi otomatik olarak başarılı yapmaz. Ayrıca , en son pazarlama trendlerine ayak uydurmanız ve bunları işletmenize uygulatmanız gerekir.

Bu makale son zamanların en büyük trendlerinden olan canlı video içeriği hakkında;

Canlı video içeriği 2017 yılında büyük dalgalar yarattı. Bunun da 2018 yılında popüler bir trend olmaya devam etmesi hiç de şaşırtıcı olmadı. Aslında canlı video içeriği o kadar popüler hale geldi ki , günümüzde marka yöneticilerinin ortalama %95’i pazarlama stratejisinde önemli bir parçası olacağını dile getiriyor. Araştırmalara göre , bu oranın bu kadar yüksek bir sayı olmasının sebebi sosyal medya kullanıcılarının %80’inin blog okumak yerine canlı videolar izlemesinden kaynaklı olduğu düşünülüyor. Çoğunlukla , en popüler sosyal medya kanalları , hesapları canlı akış seçeneklerini uyguluyor ve marka pazarlamacıları bundan yararlanıyor.

Canlı yayıncılık söz konusu olduğunda , Facebook 2018 raporuna göre önderlik ediyor. 2017’de işletmelerin %31’i markalarını tanıtmak için canlı videolar kullandı fakat o yıldan günümüze kadar bu oran arttı ve artmaya da devam ediyor.

Sadece pazarlamacılar canlı yayınlardan yararlanmıyor. Sıradan halkta sosyal medyada arkadaşları ve ailesiyle etkileşime geçmek için canlı video/yayın içeriğini tercih etmekte.

No alt text provided for this image

Canlı videonun artan popülaritesi , şirketinizin bu trendle yüzleşmesi gerektiği anlamına geliyor. İşletmelerin , bu eğilimin sosyal medya takipçileri ile etkileşimi arttırmaya yönelik nasıl yardımcı olabilceğini bilmeleri gerekiyor.

Tüm dağıtım kanallarınızda canlı yayınlar yapmak ve kullanıcı yorum ve sorularını gerçek zamanlı olarak yanıtlamak size büyük katkı sağlayabilir. Bu , erişiminizi en üst düzeye taşımanıza ve şirketiniz için yeni müşteri adayları oluşturup bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir.